هم‌زمان با افزایش تنش لفظی میان مقام‌های ایران و آمریکا بر سر برنامه موشکی ایران، سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفته است که ایران به اندازه‌ای موشک دارد که برای جا دادن آنها در انبارها با کمبود جا روبرو است.
آقای سلامی درباره هرگونه تحریم احتمالی تازه در ارتباط با برنامه موشکی ایران هشدار داده و گفته است: انبارهای موشکی ما و صدها تونل‌های طویل ما مملو از موشک‌هایی است که همه آماده پرواز برای دفاع از عزت و استقلال، حریت و آزادی و اقتدار شما و همه مسلمانان عالم است.
چند روز پیش گزارش‌هایی درباره تصمیم کاخ سفید برای گسترش تحریم‌های موشکی ایران منتشر شد، هر چند دیروز جمعه (۳۱ دسامبر) روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که هنوز زمانی برای اعمال این تحریم‌ها تعیین نشده است.
سرتیپ سلامی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران آمریکا را به دخالت در کشورهای منطقه متهم کرد و هشدار داد تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد، ایران برنامه موشکی خود را با شتاب بیشتری توسعه خواهد داد.
دیروز حسن روحانی، رییس جمهور ایران به وزارت دفاع دستور داد که برنامه‌های موشکی ایران را با سرعت و جدیت بیشتری ادامه دهد.
پیش از آن هم وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده بود که برنامه موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی‌اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند.

منبع :http://radiokoocheh.com/14758