header

header

طرز تهیه گاناش روی کیک شکلاتی با پودر کاکائو دستور پخت

طرز تهیه گاناش روی کیک شکلاتی با پودر کاکائو دستور پخت

 ssdgsd123

طرز تهیه ی گاناش گاناش سفید گاناش براق طرز تهیه گاناش برای کیک طرز تهیه گاناش با پودر کاکائو طرز تهیه گاناش شکلاتی گاناش فرم گرفته تهیه ی گاناش طرز تهیه گاناش سفید طرز تهیه گاناش طرز تهیه گاناش شکلات طرز تهیه گاناش شکلات طرز تهیه گاناش شکلاتی براق طرز تهیه گاناش شکلاتی براق طرز تهیه گاناش با پودر کاکائو طرز تهیه گاناش طرز تهیه گاناش شکلات گاناش چیست گاناش شکلات

شکلات چیپسی ۲۰۰ گرم  .  خامه ۱/۲ لیوان  .  پودر قند ۲ قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ ۱ عدد  .  اسانس وانیل چند قطره  .  پودر قهوه فوری ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه : پودر قند ، زرده تخم مرغ و اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا نرم و کرکی شود.

خامه را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، هم بزنید تا خامه شروع به حباب زدن کند سپس از روی حرارت بردارید ( دقت کنید که خامه نجوشد ) ، شکلات های چیسی و پودر قهوه فوری را به خامه اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید تا شکلات در خامه ذوب شود.

گاناش

مخلوط زرده تخم مرغ و پودر قند را به خامه شکلاتی اضافه کنید و حدود ۱ دقیقه هم بزنید سپس کناری قرار دهید تا گاناش سرد شود.

نکته ها : گاناش سسی برای پوشش کیک است ، میتوانید گاناش را پس از اینکه سرد شد مستقیم روی کیک بریزید اما برای زیبایی و خوشمزه تر شدن کیک پیشنهاد میشود ابتدا کیک را با خامه فرم گرفته روکش کنید سپس گاناش را روی آن بریزید.

این دستور تهیه گاناش حرفه ای است ، در دستور ساده گاناش فقط شکلات و خامه مورد نیاز است و مقدار شکلات و خامه مساوی است ، خامه را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید و پس از اینکه داغ شد شکلات را اضافه کنید و مخلوط کنید تا شکلات ذوب شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :