header

header

علائم بیماری ADHD در کودکان

علائم بیماری ADHD در کودکان

11264

این بیماری یک اختلال رفتاری است که مطالعات نشان داده است که ۱۱ درصد کودکان به این بیماری مبتلا هستند.بیماری ADHD دارای سه علامت اصلی عدم توجه ، بیش فعالی و پرخاشگری می باشد و بر رفتار کودک در مدرسه بسیار تاثیر دارد و ممکن است که باعث در گیری این چنین بیمار هایی با بچه های دیگر صورت بگیرد.برای تشخیص بیماری باید کودک برای شش ماه تحت نظر باشد.

بیماری ADHD دارای سه علامت اصلی عدم توجه ، بیش فعالی و پرخاشگری می باشد و بر رفتار کودک در مدرسه بسیار تاثیر دارد و ممکن است که باعث در گیری این چنین بیمار هایی با بچه های دیگر صورت بگیرد.

برای تشخیص بیماری باید کودک برای شش ماه تحت نظر باشد

کسانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند مشکلاتی برای انجام تکالیف های شخصی دارند و ممکن است نتواند مشق های خود را به درستی انجام دهند و ناتوانی ذهنی در انجام کار های خود داشته باشد و دارای عدم تمرکز می شود و کار های خود را به درستی انجام نمی دهند.

این قبیل افراد اغلب وسایل خود مانند اشیاء مدرسه، کتاب ، اسباب بازی ، ابزار ، و مداددشان را گم می کند و یادشان نمی آید که چگونه این اتفاق افتاده است.

بیش فعالی نیز یکی از پیامد های این بیماری است که کودک دارای انرژی فیزیکی زیاد می باشد و فعالیت بسیار زیاد دارند و دارای بی قراری بیش از حد می باشند.

تهیه و ترجمه : گروه فان ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید :