header

header

علل سرطان روده بزرگ

علل سرطان روده بزرگ

علل سرطان روده بزرگ

پزشکان عقیده دارند سرطان روده بزرگ بیماری مسری نیست برخی از افراد هستند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ از دیگران بیشتر دارند.سرطان روده بزرگ,سرطان روده بزرگ,سرطان روده بزرگ و کولون,سرطان روده بزرگ درمان,سرطان روده بزرگ+علائم,علائم سرطان روده بزرگ,سرطان روده بزرگ و کبد,سرطان روده بزرگ در ایران,سرطان روده بزرگ چیست؟,سرطان روده بزرگ بدخیم,سرطان روده بزرگ پیشرفته

عواملی که خطر ابتلای فرد به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد عبارتند از چربی دریافتی بالا ، سابقه خانوادگی سرطان کولورکتال و پولیپ ، حضور پولیپ در روده بزرگ و بیماری های التهابی روده و کولیت اولسراتیو هستند.

رابطه رژیم غذایی و سرطان روده بزرگ

رژیم غذایی سرشار از چربی به احتمال خطر سرطان روده بزرگ می افزاید در کشور هایی که بیشتر از چربی ها استفاده می کنند بیشتر از دیگر جوامع دیگر دچار سرطان روده بزگ می شوند. به این علت که چربی ها در روده کوچک هضم می شوند و در روده بزرگ منجر به تشکیل مواد شیمیایی سرطان زا در آن می شود.

مواد سرطان زا در سبزیجات و غذاهای با فیبر بالا مانند نان و غلات حاوی چربی کمتر است که با اثرات مواد سرطان زا مقابله کند.

پزشکان معتقدند که بسیاری از سرطان روده بزرگ در پولیپ های کولورکتال رخ می دهند.بنابراین ، از بین بردن پولیپ های خوش خیم (اما پیش سرطانی) کولورکتال می تواند از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

تهیه و ترجمه : گروه فان ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید :