header

header

فال حافظ عاشقانه با معنی

فال حافظ عاشقانه با معنی

 faaal

گرفتن فال حافظ , تفائل بر دیوان حافظ , فال حافظ شیرازی برای شب یلدا , فال آنلاین حافظ شیرازی,تفال بر حضرت حافظ , فال حافظ شیرازی و شب یلدا , گرفتن فال,فال حافظ,فال حافظ نیستان,فال حافظ اندروید,فال حافظ عاشقانه با معنی,فال حافظ برای اندروید,فال حافظ ناطق با معنی,فال حافظ ازدواج,فال حافظ دوست,فال حافظ ناطق,فال حافظ عاشقانه,فال حافظ بیتوته

گرفتن فال حافظ , تفائل بر دیوان حافظ , فال حافظ شیرازی برای شب یلدا , فال آنلاین حافظ شیرازی,تفال بر حضرت حافظ , فال حافظ شیرازی و شب یلدا , گرفتن فال,مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال حافظ می‌گیرد ابتدا نیت می‌کند، یعنی در دل آرزویی می‌کند.

نیت کننده معمولاً در هنگام تفأل از دیوان حافظ، او را به عزیزترین کسانش یعنی به خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم می دهد. این قسم معمولاً به این شکل ادا می شود: ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. ضمن اینکه شاید بهتر باشد برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!

 

فال حافظ

این مطلب را به اشتراک بگذارید :